12اسفند روز جهانی تنیس

خانواده بزرگ تنیس کشور در مراکز استان ها همراه می شوند

  • 5

با توجه به توسعه تنیس زیر ۱۰ ساله ها Tennis 10s در ایران ، روز جهانی تنیس بهترین فرصت برای ایجاد نشاط، اتحاد و آموزش در بین جوانان می باشد تا از این طریق این بازی زیبا، اتحاد بیشتری بین شهرهای ایران ایجاد کند و بتوانیم با توجه به روز زیبایی های ایران را به بهترین شکل ممکن به جامعه جهانی بشناسانیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس : به همین مناسبت فدراسیون تنیس باهمکاری وزارت آموزش و پرورش رویدادهایی را در مراکز استانها برگزار می نماید که ۹ رویداد همزمان تا کنون قطعی شده است. این برنامه ها در شهرهایی که در تنیس زیر ۱۰ ساله ها فعال بوده و دارای پیشینه تاریخی با قدمت ۳۰۰۰ ساله هستند برگزار می شود.
با برنامه ریزی انجام شده در این روز از کودکان مدارس سراسر کشور دعوت شده تا در قدیمی ترین سایت های باستانی کشور به بازی تنیس بپردازند. این برنامه نه تنها در جهت توسعه هر چه بیشتر تنیس در سراسر کشور مفید خواهد بود بلکه می تواند فرصتی برای همکاری و مشارکت هر چه بیشتر با جامعه بین المللی تنیس باشد.
شایان ذکر است  روز جهانی تنیس با برنامه ریزی انجام شده توسط  کمیته  توسعه تنیس فدراسیون  در شهرهای شیراز ( پرسپولیس ، ۹ اسفند)، اصفهان ( پل خواجو ، ۱۲ اسفند ) ،تهران – ( برج میلاد ، ۸ اسفند ) ، مشهد ( مقبره خیام و فردوسی) ، ایلام (تپه علی کش موسیان ، ۶ اسفند )(شهر قدیمی خیمره  مربوط به دوره ساسانیان ،۷ اسفند )(قلعه والی شهر ایلام ،۹ اسفند )، ارومیه ( سه گنبد ، ۹ اسفند )، اراک (۱۲ اسفند )و جزیره کیش ( کشتی یونانی،۹ اسفند ) ، لرستان (قلعه فلک الفلاک ) برگزار می شود .
گفتنی است با توجه به فعالیت های انجام شده ، کودکان مدارس شهرهای مختلف به سایت های ذکر شده دعوت خواهند شد و در روز جهانی تنیس در قالب تورهای مینی تنیس ،راکت، توپ و غیره در اختیار هر شهر قرار داده شده و خانواده بزرگ تنیس کشور می توانند  در محل های مورد نظر برای برگزاری این رویداد گرد هم آیند.
همچنین کودکان به همراه خانواده های خود می توانند با شرکت در این رویداد از فرصت فراگیری آموزش رایگان توسط مربیانی که از سوی کمیته مربیان تعیین شده بهره مند شوند و به کودکانی که  در این رویداد حضور پیدا کنند تی شرت روز جهانی تنیس اهدا خواهد شد.
گفتنی است برنامه روز جهانی تنیس از سوی فدراسیون تنیس و با همکاری هئیت های استانی ، کمیته توسعه تنیس، انجمن تنیس مدارس ، کمیته آموزش و بخش خصوصی  در کشور برگزار می شود .

Views All Time
974
Views Today
1

تعداد دیدگاه های این نوشته : ۰ دیدگاه

ارسال یک پاسخ