مصاحبه

علیرضا لطفیان ؛ در بحث استعدایایی انقلاب بزرگی ایجاد شده است

رئیس هیات تنیس استان مازندران گفت: یکی از مهمترین اقدامات چند سال گذشته بحث توجه به ردههای سنی پایه است ‌

علیرضا لطفیان رئیس هیات تنیس استان مازندران گفت:  تا پایان سال ۹۲ تنیس مازندران در جایگاه خوب از حیث ارزیابی عملکرد کشوری قرار نداشت اما به مرور زمان و با پیگیری و توجه مدیریت و همچنین کادری دلسوز این جایگاه در سال بعد از آن به چهارم کشوری و طی سالهای ۹۴ و ۹۵ و۹۶ بعد از هیات های تهران و اصفهان با سوابق و قدمتی به مراتب بیشتر از مازندران در جایگاه سوم بین ۳۱ استان قرار گرفت.
وی افزود: در آغاز فعالیت بنده در هیات تنیس استان ، مازندران دارای۲۰ زمین بود و هم اکنون این تعداد  به ۵۴ زمین رسیده ، تعداد مربیان درجه ۲از  ۲نفر به۱۳ افزایش یافته ، تعداد مربیان درجه ۳ نیز از ۲۰ نفر به ۶۲ نفر رسیده است و تعداد داوران از۷نفر به ۲۹ نفر افزایش یافته است.
در بحث استعدایایی میتوان به صراحت گفت انقلاب بزرگی ایجاد شده و هر هیات یک کمیته استعدادیابی تشکیل داده که بالغ بر ۳۰ مدرسه و چندین هزار دانش اموز هر ساله طی این دوره تحت پوشش طرح استعدادیابی هیات تنیس مازندران قرار گرفتند.

وی درخصوص میزبانی مسابقات در مازندران گفت:  مهمترین آنها میزبانی مسابقات آسیایی پسران در  رده سنی زیر 14 سال بوده و همچنین می توان به برگزاری مسابقات ردههای سنی در سال ۹۷ و دهها مسابقات دیگر اشاره کرد که این امر باعث شد استان برای نخستین بار صاحب رنک اول زیر ۱۸ سال (کیان کچبی) ، رنک اول زیر ۱۴ سال(مبین اکبرپور)،رنک اول زیر ۱۲ سال (سام پازوکی) در تاریخ تنیس مازندران را بدست آورد.

رئیس کمیته تنیس ساحالی در پایان خاطر نشان کرد: با همدلی همه دوستداران تنیس ساحلی توانستیم تیم ملی تنیس ساحلی را تشکیل و تورنمتت های مختلفی جهت اماده سازی ساحلی کشور در گرگان، مازندران ، کرمان و... برگزار کنیم و در بحث ساخت زمین تنیس ساحلی نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای در بابلسر ، تنکابن و ... داشتیم.
ارتباط با ماIRITF


Tennis Federation Of Islamic Republic Of Iran