مشاهده خبر

مجید شایسته : هدفم از نشستن بر مسند تنیس کمک است و دیگر هیچ/ کمک جدی به تنیس پایه از مهمترین اهدافمان خواهد بود

صبح امروز نشست خبری فدراسیون تنیس با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. ‌

صبح امروز مجید شایسته سرپرست فدراسیون تنیس کشورمان در نشست خبری با حضور مهر افزا منوچهری نائب رئیس فدراسیون ، کامیار کیمیایی دبیر فدراسیون و اصحاب رسانه به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

وی در ابتدا با تشریح برنامه های فدراسیون و انجام 100 دوره مسابقه در طی 8 سال گذشته گفت: مسابقات تنیس مدت ها است که توسط سازمان لیگ تنیس برگزار می‌شود و ما تنها به عنوان کمک کننده در کنار آنها هستیم همکاری سازمان لیگ با بخش خصوصی صورت می گیرد و در این مدت  ۱۰۰ دوره مسابقات بین المللی در ۸ سال گذشته برگزار کرده‌ایم و هدف ما رسیدن به جایگاهی مطلوب است. خوشبختانه از طرفی وزارت ورزش همکاری خوبی با ما برای اعزام و برگزاری رویدادهای مختلف دارد و از اینکه با اعزام تیم های ملی به بازیهای آسیایی ، داخل سالن و کشورهای اسلامی موافقت کرد برای ما جای خوشحال است.

شایسته ادامه داد : ورزش ما یک ورزش انفرادی است و جز دیویس کاپ و فدکاپ شرایط حضور ملی در رقابتهای بین المللی دیگر را نداریم. در تمام دنیا بازیکنان دارای حامی مالی هستند و طبیعتاً عملکرد ما با چند روز فعالیت در سال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که همین موضوع مورد اعتراض ما است. ما برای رسیدن به اهدافی که در آینده برای آن برنامه ریزی کردیم به سراغ علاقه مندان رده سنی رفتیم تا با سرمایه گذاری در این بخش بهترین ها را برای این رشته تربیت کنیم.

یکی از اتفاقات خوبی که در این بخش شاهد آن هستیم فعالیت استانهای مختلف و همکاری برای اجرای این برنامه ها است که نتیجه آن حضور 1000 دانش آموز ایلامی در رشته تنیس می باشد که امکاناتی از جمله استفاده از امکانات رایگان برای توسعه هر چه بیشتر این رشته در اختیار آنها قرار گذاشته شده است و خوشبختانه هفته گذشته تفاهم نامه ای را با فدراسیون دانش امورزی در خصوص برگزاری مسابقات مختلف در مدارس را منعقد کردیم تا شرایط را برای رسیدن به اهداف بزرگ تر هموار کنیم و در صورت حضورم در فدراسیون از سال آینده کمک جدی تری به تنیس پایه خواهم کرد.

سرپرست فدراسیون تنیس با بیان اینکه در سال آینده تیم پسران ما به قطر اعزام می‌شود، تصریح کرد: تیم ملی تنیس در حال برگزاری اردوی آماده سازی است و در آینده به رقابت‌های سه هفته‌ای تونس اعزام می‌شود. خوشبختانه در ترکیب مسابقات دیویس کاپ تغییراتی ایجاد شده و ما در رتبه دوم گروه سه هستیم. در فدکاپ نیز تیم ملی ما فعالیت خود را شروع خواهد کرد و این در حالی است که ما برای حضور در این دوره از مسابقات ترکیب تیم را تغییر و با بازیکنانی جوان تر پا به میدان می گذاریم.

وی در خصوص برگزاری مجمع انتخاباتی گفت: من هم مثل سایر کاندیداها منتظرم زمان انتخابات مشخص شود و بر اساس اعلام دکتر داورزنی صلاحیت دو کاندیدا تأیید شده است و انتخابات سال آینده با دو کاندیدا برگزار می‌شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد رابطه بین ما و وزارت ورزش و جوانان رابطه‌ای خوب است. اگر احساس کنم وزارت ورزش از من راضی نیست و با حضور من تنیس دچار خدشه می‌شود دیگر بر روی صندلی ریاست نخواهم نشست. بارها به دکتر سلطانی فر و دکتر داورزنی گفته ام که حضور من برای کمک به تنیس است.

شایسته تاکید کرد: با توجه به اینکه هم وزارت ورزش و جوانان و هم کمیته ملی المپیک با همکاری و حمایت ما را به سه رویداد مهم فرستادند و این نشان می‌دهد روند توسعه و پیشرفت تنیس مورد قبولشان بوده است.

شایسته در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد رابطه خوب شما با وزارت که از آن صحبت می‌کنید یکطرفه است گفت: به عنوان فرد مسئول خانواده تنیس تمام تلاشم را انجام می‌دهم چه رابطه یک طرفه باشد و چه دو طرفه. شاید بعضی دوستان در بدنه فدراسیون‌ها این علاقه مندی را داشته باشند که نباشم. من هم در وزارتخانه مخالفانی دارم و آنها را می‌شناسم. هم آنها اعتقاد دارند من نباید در فدراسیون باشم و من هم شاید نظرم این باشد که آنها در سمتشان نباید باشند. اما رابطه ما منطقی، خوب و دوستانه است. حتی یکبار هم برای اعزام‌ها و شورای برون مرزی مشکلی نداشتیم.

وی خاطر نشان کرد : شروین اسبقیان عنوان کرده اند که انتخابات در اوایل سال آینده برگزار می‌شود و فکر نمی‌کنم ثبت نام مجدد صورت گیرد ولی اگر باز هم ثبت نام مجدد باشد شرکت می‌کنم مگر اینکه به من بگویند حضور شما مورد علاقه ما نیست. اگر این را به من بگویند در انتخابات شرکت نمی‌کنم.

 

.

تاریخ ایجاد:ارتباط با ماIRITF


Tennis Federation Of Islamic Republic Of Iran