iritf
ماه آینده کمیته فنی سرمربی تیم ملی را انتخاب می کند ضیاآذری: فدراسیون حتی یک زمین برای تمرین ندارد!/ از رشته‌های دیگر به تنیس می‌آیند
9/24/2020 10:01:23 AM

بیر فدراسیون تنیس گفت: به ما می‌گویند چرا اردوهای تیم ملی تنیس برگزار نمی‌شود، غافل از اینکه فدراسیون تنیس حتی یک زمین تمرین از خودش ندارد!

فرزین ضیا آذری دبیر فدراسیون تنیس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: پس از مدت‌ها وقفه در مسابقات ورزشی موفق شدیم تورنمنت تنیس جام حذفی یادوراره شهید سلیمانی را برگزار کنیم. 16 تیم و 52 تنیسورِ آماده که باعث شدند سطح کیفی رقابت‌ها فراتر از انتظار جامعه تنیس باشد.

ضیاآذری ادامه داد: خوشبختانه تنیس از جمله رشته‌هایی بود که از شیوع ویروس کرونا نه تنها آسیب ندید که با توجه به فاصله تنیسورها از هم، سایر ورزشکاران رشته‌های دیگر نیز در این مدت به سمت این رشته آمدند و باعث رونق بیشتر این رشته ورزشی شدند. در حقیقت در این مدت باشگاه‌های تنیس تعطیل نبودند و علاقه‌مندان به تمرین و مسابقه مشغول بودند.

دبیر فدراسیون تنیس درباره جام سردار سلیمانی توضیح داد: حقیقتا تنیسورها با آمادگی خوبی در مجموعه ورزشی چهارباغ کرج حاضر شده بودند و در نهایت تیم وِل سِرویسز موفق شد در بازی نهایی تیم توسعه امین دارو را شکست دهد و عنوان قهرمانی را کسب کند.

ضیاآذری به وضعیت تیم ملی، انتخاب کادر فنی و ملی‌پوشان اشاره کرد و متذکر شد: در مهرماه کمیته فنی را تشکیل می‌دهیم تا روند انتخاب سرمربی و ملی‌پوشان انجام شود. با توجه به اینکه سال آینده میلادی باید در مسابقات دسته چهار تنیس آسیا شرکت کنیم، زمان کافی داریم تا اردوهای تیم ملی را برگزار کنیم.

دبیر فدراسیون تنیس به وضعیت اردوهای تیم ملی پرداخت و تصریح کرد: به ما می‌گویند چرا اردو برگزار نمی‌کنید؟! اما خبر ندارند که مجموعه فدراسیون تنیس در کل کشور حتی یک زمین تمرین برای خودش ندارد. متاسفانه پایگاه تنیس استقلال را که سالها مرکز پرورش و جذب استعدادها و علاقه‌مندان بود، از فدراسیون گرفته شد و به بهانه خصوصی‌سازی به مزایده گذاشتند. شرکت توسعه تجهیز با اینکه دستور کتبی معاون وقت ورزش قهرمانی را داشت اما نسبت به تنیس کم‌لطف بودند و تنها زمین‌های تمرینی فدراسیون را از ما گرفتند.

ضیاآذری در این خصوص توضیح داد: اگر بهانه، بدهی فدراسیون به شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی بود که تمام فدراسیون‌های ورزشی به این شرکت بدهکار هستند. وقتی یک فدراسیون اولین شرط لازم برای توسعه ورزش قهرمانی را در اختیار ندارد، چگونه از تنیس انتظار دارند که در رده ملی به موفقیت برسد واقعا در حق تنیس ظلم شده و اراده ای هم برای برطرف کردن این موضوع وجود ندارد.