iritf
زارع: استقبال قابل توجه البرزی ها از جام حذفی/ برای موفقیت تیم بزرگسالان برنامه داریم
1/10/2021 8:53:55 AM

رئیس هیات تنیس استان البزر از حضور متعدد تیم های این استان در رقابت های پیش روی تنیس کشور در جزیره کیش خبر داد و رویدادهای ورزشی را عاملی برای جذب علاقمندان عنوان کرد.

عباس زارع رئیس هیات تنیس استان البرز در آستانه رویدادهای مهم تنیس کشور در جزیره کیش در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون، قهرمانی هیات تنیس این استان در آخرین دوره جام حذفی بانوان کشور را یادآور شد و اظهار داشت: در رقابت های جام حذفی پیش رو در کیش ١٠ تیم از البرز در بخش بانوان ثبت نام کرده‌اند و استقبال قابل توجهی در بخش آقایان نیز برای شرکت در این مسابقات صورت خواهد گرفت.

رئیس هیات تنیس استان البرز تصریح کرد: در این راستا و پس از آخرین دوره رقابت‌ های جام حذفی کشور در دهکده چهارباغ کرج که با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و مسابقات در سطح مطلوب برگزار شد، در انجام تمرینات همه‌ی باشگاه ها ملزم به رعایت دستورالعمل ‌های بهداشتی کرونا و مربیان ملزم به کنترل این موارد هستند؛ تمامی پروتکل های تدوین شده ستاد مقابله با کرونا در ورزش، فدراسیون تنیس و موارد خودکنترلی رعایت می شود و تاکنون مشکلی در این باره وجود نداشته است.

زارع با بیان اینکه کمیته تنیس با ویلچر در هیات تنیس البرز به تازگی تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر در حال شناسایی این گروه علاقمندان هستیم و با همکاری هیات ورزش جانبازان و معلولان استان، تنیس را به این افراد معرفی می‌کنیم تا در آینده در مسابقات سطح کشور حضور یابند و در سال جاری استان البرز نماینده ای در بخش تنیس با ویلچر و همچنین تنیس ساحلی در رویدادهای کشوری نخواهد داشت.

او به توسعه زیرساخت های تنیس در استان البرز اشاره و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ های سه سال اخیر هیات تنیس استان خوشبختانه توسعه اماکن ورزشی این رشته موفقیت آمیز بوده و تعداد باشگاه‌ها در این مدت از ٣ به ٩ رسیده و تعداد زمین های تنیس چند برابر شده است که امیدوارم با فراهم شدن این امکانات، شاهد رشد تنیس در استان و ظهور قهرمانان و استعدادها باشیم.
 
عباس زارع از اولویت های هیات تنیس البرز را توجه به سنین پایه و قهرمان پروری عنوان کرد و گفت: این هیات توجه ویژه ای به رده های سنی پایه داشته است که در نتیجه آن در مسابقات اخیر رده های سنی کشور که توسط فدراسیون برگزار شد، تنیسورهای البرز قریب به ٢۵ درصد سکوهای اول تا سوم را به دست آوردند. افزون بر این، به مدد باشگاه‌ها و مربیان توانمند گام های موثری در راه قهرمان پروری برداشته شده است و برای کسب جایگاه درخور و شایسته تیم های بزرگسالان استان در کشور طی دو سال آینده برنامه داریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: برای ارتقاء سطح کیفی مربیان نظامی واحد در فدراسیون وجود دارد، ما نیز در راستای همان اهداف، مبتنی بر سیاست های هیات البرز و به منظور اجرای برنامه‌های کشف، معرفی و پرورش استعدادها و قهرمان پروری مربیان را سطح بندی خواهیم کرد و امیدوارم شاهد ظهور و درخشش استعدادها و قهرمانان استان البرز باشیم.

رئیس هیات البرز با خاطرنشان کردن راه اندازی لیگ تنیس استان توام با شیوع ویروس کرونا، از برگزاری لیگ استان در رده های سنی مختلف بخش بانوان و آقایان در سال آتی خبر داد و افزود: سال گذشته استان البرز بیشترین میزبانی مسابقات در سطح کشور را داشت و از آنجایی که برگزاری رویدادها، فضای جذب علاقمندان را به وجود می‌آورد و عاملی برای تحرک به خصوص در سنین پایین تر است، این سیاست را اجرا و ارقام میزبانی را بالا نگه خواهیم داشت.

زارع با اعلام حمایت هیات استان البرز از احداث دو مجموعه تنیس توسط بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی در توسعه ورزش و پیشرفت ورزشکاران نقش پررنگی دارد و در صورت تحقق این مهم البرز سرآمد تنیس کشور خواهد شد.
 
او دیگر برنامه هیات تنیس استان البرز را تجلیل از مقام آوران، مربیان و خانواده‌های سرمایه‌گذار و حامی فرزندان، در صورت وجود شرایط برگزاری در اسفند ماه عنوان کرد.