iritf
محمود انتظاری: از تقی اکبری به عنوان چهره ماندگار تنیس ایران بهترین بهره را ببریم
6/26/2020 9:33:27 AM

محمود انتظاری پیشکسوت تنیس کشورمان از خاطرات تنیسی خود می گوید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس: نوجوانی ۱۵ ساله که در مجموعه شهید شیرودی در بحبوحه فعالیت در شنا به تنیس علاقه مند شد و از آن پس جادوی تنیس باعث شد تا امروز در ۶۸ سالگی یکی از چهره های نام آشنای تنیس باشد و خود پرورش دهنده جمع زیادی از تنیسورهای نوجوان در باشگاه تنیس استقلال شود . 
محمود انتظاری یکی از چهرهای شناخته شده تنیس است که برای شنیدن بخشی از خاطرات این رشته  به سراغش رفتیم ،وی این گفتگو را با آغاز فعایت رشته شنا در سن 15 سالگی آغاز کردو گفت: از سن 15 سالگی ورزش شنا در دهکده المپیک آغاز کردم و در کنار این رشته به تنیس روی آوردم. از همان ابتدا تنیس برای من یک تفریح بود و پس از حضور در تربیت بدنی استان و عضویت در کمیته بازیهای آسیایی سال 1353 ، در سال 1360 به عنوان مدیر در مجموعه ورزشی استقلال فعالیتم را آغاز کردم.
در ابتدای حضورم در این باشگاه یکی از اقدامات مهم استفاده از تجربیات بزرگانی همچون تقی اکبری ، حسین اکبری ، نوروز شاهقلی ، کامبیز درفشی جوان و ... بود . ما برای همگانی کردن تنیس و شناساندن بیشتر این رشته به علاقه مندان، از این پیشکسوتان اسفاده کردیم و بازیکنان رایگان از این تجربیات ارزشمند استفاده کردند.  
جذب حامیان مالی برای بازیکنان 
وی ادامه داد: آغاز فعالیت آموزشی شرایطی را فراهم کرد تا ما به دنبال برگزاری مسابقاتی در مجموعه استقلال باشیم و در نخستین دوره بازیها 300 تنیسور حضور پیدا کردند و طی چند سال این تعداد به 700 نفر افزایش یافت که تعداد قابل ملاحضه ای بود و برای نخستین بار با جذب حامیان مالی ، این بازیکنان را به سمت حرفه ای شدن سوق دادیم و با جوایز نقدی و شکل گرفتن رنکینگ این انگیزه چند برابر شد. 
انتظاری تصریح کرد: یکی دیگر از این اقدامات برگزاری مسابقات بین باشگاهی بود که با استقبال خوبی همراه خود  و ما در نخستین دوره آن جایگاه دوم را کسب کردیم. از طرفی برگزاری این رویدادها این فرصت را به برخی از بازیکنان داد تا داوری را نیز تجربه و در این امر به ما کمک کنند . 
علی نیلی یکی از بازیکنانی بود که در داوری استعداد خود را محک زد  و در حال حاضر به عنوان برترین چهره داوری ایران شناخته می شود و با دریافت نشان طلای داوری و سرداوری در بالاترین سطح دنیای تنیس فعالیت می کند. 
فعالیت استان ها در بخش برگزاری مسابقات پررنگ تر شود
مجموعه ورزشی استقلال این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا ما با برگزاری مسابقات مختلفی همچون جایزه بزرگ (جام شهید شرافتی و مسابقات ستارگان ، بازیکنانی همچون اشکان شکوفی و انوشا شاهقلی ظهور پیدا کنند . برگزاری مسابقات مختلف انگیزه بزرگی برای تنیسورها است و به اعتقاد من تا زمانیکه به آنها بهاء داده نشود قهرمانی در آسیا نخواهیم داشت.  منصور بهرامی یکی از انگیزه های آن زمان بود که با انجام تمرین رایگان و وقت صرف کردن برای بازیکنان انگیزه آنها را 2 چندان می کرد. 
 
وی در پایان خاط نشان کرد: به اعتقاد من برای برگزاری مسابقات مختلف باید از استان ها استفاده کنیم با فعال تر شدن آنها تعداد بازی ها افزایش یابد و امیداورام در کنار این فعالیت ها از اسطورهایی همچون تقی اکبری که با جان و دل برای این حرفه زحمت کشیدند استفاده کنیم.