iritf
سرپرست دبیری فدراسیون: برگزاری رقابت های جام حذفی فعلا منتفی است / در حال بررسی گزینه های سرمربیگری تیم ملی هستیم
7/4/2020 10:22:47 AM

فرزین ضیاء آذری گفت: با توجه به شرایط فعلی امکان برگزاری رقابت های جام حذفی وجود ندارد.

فرزین ضیاء آذری دبیر فدراسیون با اشاره به مساعد نبود شرایط برگزاری رقابت های تنیس جام حذفی آقایان و بانوان گفت: متاسفانه سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا ، رقابت های جام حذفی آقایان نیمه تمام ماند و مسابقات بانوان نیز برگزار نشد.

پیرو مذاکرات انجام شده با فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص ادامه برگزاری این رویداد، پیشنهاد گردید جام حذفی با حفظ پروتکل های بهداشتی در منطقه زرد برگزار شود. با توجه به اینکه می بایست در هر مسابقه از بازیکنان تست کرونا گرفته شود و از طرفی گرفتن این تست بر تیم های حاضر بسیار هزینه بر خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین در صورتیکه شرایط برگزاری این مسابقات در مناطق زرد هم فراهم شود می بایست هر یک از بازیکنان در یک اتاق مجزا اقامت داشته باشند که این مورد نیز برای تیم ها به صرفه نیست .

ضیاء آذری تصریح کرد: با توجه به اینکه سلامت ورزشکاران در الویت قرار دارد به همین دلیل تصمیم بر آن شد رقابت های جام حذفی فعلا برگزار نشود . ما امیدواریم با بهبود شرایط کنونی و در اولین فرصت ادامه این مسابقات را در تهران برگزار کنیم.

دبیر فدراسیون با بیان اینکه گزینه های مربیگری تیم های ملی در حال بررسی است گفت: با توجه به اعلام فدراسیون جهانی تنیس مبنی بر لغو تمامی رویدادهای تنیس در سال 2020 ، ما از این فرصت برای بررسی گزینه های مربیگری در تیم های ملی استفاده می کنیم و به زودی کادر فنی معرفی می شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مواردی که برای ما دارای اهمیت است حذف نشدن سلیقه ای افراد است و هر شخصی بر اساس کارنامه ای که دارد انتخاب و گزینش می شود و از طرفی این را باید بگویم که درب فدراسیون به روی تمامی افراد باز است و ما همه روزه پاسخگوی مراجعین هستیم .