iritf
گفتگو با جوان ترین عضو تیم ملی تنیس: برای شروع تنیس یک جفت کتونی هم نداشتم / تنیس تمام زندگی من است
1/29/2019 2:28:33 PM

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس به نقل از  تنیس را در تلویزیون شناخت، مسحور از حرکات جادویی جوکوویچ وقتی باخبر از جوایز کلان رقابتهای تنیس شد فعالیتش در این رشته را آغاز کرد. تنیس ورزش بچه پولدارها بود اما امیرحسین  بادی حتی یک کتونی هم برای شروع نداشت. رویاهایش به او قدرت داد، پدر در یک کلاس گروهی ثبت نامش کرد و دیدار با سعید احمدوند مسیر زندگی او را عوض کرد.

با انگیزه جوایز کلان مسابقات، تنیسور شدم

 امیرحسین بادی: از سن ۱۱ سالگی و زمانی که تلویزیون مسابقات تنیس را پخش می کرد به این رشته علاقه مند شدم . جوکوویچ بازیکن مورد علاقه من بود ولی می توانم بگویم دلیل توجه من به تنیس جایزه های کلانی بود که به بازیکنان برترتعلق می گرفت.

جایگاه امروزم را مدیون سعید احمدوندم

من در قم به دنیا آمده و بزرگ شدم. پس از اینکه پدرم متوجه علاقه من به تنیس شد من را در کلاس های گروهی که هزینه کمتری به نسبت کلاس های شخصی داشت ثبت نام کرد و از آن زمان بود که تنیس را به صورت جدی آغاز کردم و هرهفته برای حضور در مسابقات آدینه راهی تهران می شدم .

تنیس ورزش بچه بالا شهری ها و پولدارها بود و من یادم می آید زمانی که می خواستم تنیس را شروع کنم حتی کتونی برای پوشیدن و بازی کردن نداشتم . زمانیکه برای حضور در مسابقات راهی تهران می شدم با سعید احمدوند سرمربی فعلی تیم ملی آشنا شدم  و رسیدن به این جایگاه را مدیون آقای احمدوند هستم .

تمرین در کنار بهترین های ایران افتخار بزرگی است

حضور یک ساله ام در تهران باعث شد تا خانواده ام نیز برای زندگی راهی این شهر بشوند. برای نخستین بار و در سن ۱۶ سالگی به همراه احمدوند در مسابقات دیویس کاپ جوانان حضور پیدا کردم در حال حاضر نیز سابقه ۳ ساله عضویت در تیم ملی را دارم و ۲ با تیم ایران مقابل تیم های هنگ کنگ و چین تایپه به میدان رفتم .

در حال حاضر اردوی آماده سازی تیم ملی تنیس در حال برگزاری است و از اینکه بازیکن با تجربه ای همچون انوشا شاهقلی که یکی از بهترین های ایران به شمار می آید تجربیات خود را در زمین تنیس در اختیار ما می گذارد برای من لذت بخش است ، زمانیکه من به دنیا آمدم شاهقلی قهرمان ایران بود و از اینکه در کنار این بازیکن تمرین می کنم لذت می برم و افتخار می کنم.

اگر به تیم دیویس کاپ دعوت نشوم قطعاْ حقم نبوده است

قرار است تمرینات آماده سازی تیم ملی تا زمان اعزام به مسابقات دیویس کاپ ادامه داشته باشد و پس از در مسابقات فیوچرز شرکت می کنیم و قطعا تا زمان اعزام ترکیب اعزامی تغییر خواهد کرد. در صورتیکه من جزء نفرات تیم دیویس کاپ نباشم بدون شک حقم نبوده و من بر این باورم که تیم ملی جای کسب تجربه نیست و کسانی می بایست در تیم حضور داشته باشند که برای ایران بهترین نتیجه را کسب کنند اما امیدوارم اگر انتخاب شدم در این دوره شانس بازی کردن به عنوان بازیکن ثابت را داشته باشم.

به اعتقاد من تیم ملی جای برترین ها است و زمانی فدراسیون می بایست از تیم جوان در رقابت های مهمی همچون دیویس کاپ استفاده کند که به دنبال نتیجه نباشد.         

در دیویس کاپ قبلی تیم با آشفتگی از صعود به گروه دو جا ماند

متاسفانه سال گذشته تیم با آشفتگی در رقابت های دیویس کاپ حضور پیدا کرد وپس از شکست مقابل هنگ کنگ با چین تایپه مسابقه داد. در دومین دیدار ایران بازی بهتری از خود به نمایش گذاشت اما متاسفانه با شکست در این مسابقه شانس صعود را از دست دادیم. خوشبختانه در این دوره تمرینات تیم ملی با آرامش پیگیری می شود و با حمایت هایی که از سوی فدراسیون و وزارت شاهد بودیم امکان صعود به دسته دو آسیا را داریم .

برای تامین هزینه ها مجبورم مربیگری کنم

 زندگی در تهران هزینه بیشتری به نسبت سایر استانها دارد به همین دلیل من مجبورم برای درآمدزایی و کاهش هزینه های تمرین همزمان با بازی کردن ، تنیس را آموزش بدم . یک سری از بازیکنان به دلیل تامین مالی تنها برنامه شان بازی کردن تنیس است و دغدغه مالی ندارند اما برای من شرایط متفاوت است و به همین دلیل مجبورم کار کنم تا از پس این مخارج بر بیام .

مربیگری کردن در تنیس همزمان با بازی کردن حرفه ای علاوه بر اینکه زمانی برای استراحت برایم نمی گذارد شرایط آمادگی خودم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و باعث افتم می شود.

تا به حال رقابتی را در سطح بازیها آسیایی به عمرم ندیده بودم

یکی از بهترین اتفاقات چند سال اخیر تنیس ، مجوز حضور در بازیهای آسیایی بود. این اتفاق بزرگ با حمایت شایسته و وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک محقق شد و ایران توانست پس از ۲۵ سال حضور در این بازیها را تجربه کند و من به شخصه چنین سطح بازی هایی را در عمرم ندیده بودم و حضور در این رویداد یکی از بهترین اتفاق های زندگی ام بود.

تنیس تمام زندگی من است

من از خیلی چیزها برای تنیس گذشتم و خانواده ای داشتم که برای رسیدن به این جایگاه من را حمایت کردند . تنیس تمام زندگی من است و به دنبال این هستم که در بین برترین های رنکینگ دنیا که کار بسیار سختی است قرار بگیرم.