iritf
مهر افزا منوچهری: بانوان با استقبال از مسابقات جام حذفی رکورد شکنی کردند/ بستر سازی را برای دعوت از بازیکنان خارجی فراه کنیم
1/29/2019 2:32:30 PM

رقابت های تنیس جام حذفی بانوان با قهرمانی تیم پایا چوب تبریز به پایان رسید. ‌

مهر افزا منوچهری نائب رئیس فدراسیون در امور بانوان در گفتگو با سایت فدراسیون در خصوص برگزاری رقابت های تنیس جام حذفی در جزیره کیش اظهار کرد: مساباقات تنیس جام حذفی بانوان با قهرمانی تیم پایا چوب تبریز در جزیره کیش به پایان رسید و اما تفاوت این دوره از بازیها با دوره گذشته تعداد تیم هایی بود که افزایش زیادی داشتند.

وی افرود: سال قبل این مسابقات همچون سنوات گذشته در جزیره کیش برگزار و ۳۲ تیم حضور داشتند اما در این دوره این تعداد افزایش بی سابقه ای داشت و ۵۲ تیم رقابت خود را برای کسب عنوان قهرمانی آغاز کردند . استقبال این تعدد تیم در بخش بانوان نشان دهنده علاقه مندی این رشته در کشور است و این استقبال کار را برای ما سخت می کند و ما باید تمام زیر ساخت های مورد نیاز را برای آنها تامین کنیم.

در حال حاضر ما موفق شدیم از لحاظ کمی به یک استادندارد خوبی دست پیدا کنیم و امیدواریم با همکاری بیشتر از لحاظ کیفی هم به استاداردهای مدنظر نزدیک شویم و برای رسیدن به این هدف می بایست مربیان خوبی را تربیت کنیم و از این طریق شرایط برای رسیدن به شرایط فراهم شود.

منوچهری تصریح کرد: یکی از اهداف مدنظر ما برای افزایش سطح کیفی مسابقات ، بستر سازی برای دعوت از بازیکنان خارجی و برگزاری مسابقات در سطح بالا است . با توجه به اینکه هزینه های اعزام بازیکنان بسیار بالا است دعوت از آنها کمک بزرگی به تنیسورهای ایرانی می کند و خوشبختانه چند سالی است که شرایط برای استفاده از این ظرفیت ها برای بازیکنان ایرانی فراهم شده است.

هم اکنون مسابقات بین المللی جوانان در جزیره کیش با حضور بزیکنان ایرانی و خارجی در جزیره کیش برگزار می شود و شاهد رقابت تنیسورها برای کسب عنوان قهرمانی بودیم.

منوچهری در پایان خاطر نشان کرد: به زودی آکادمی بین المللی را به زودی در مرکز ملی تنیس ایران راه اندازی کنیم تا فعالیت های تنیس از برگزاری مسابقات بین المللی تا اجرای برنامه های استعدادیابی را در این محل برگزار کنیم.