iritf

سعید احمدوند: در دیویس کاپ هیچ چیزی از قبل مشخص نیست / شرایط برای تمام تیم های یکسان است

6/26/2019 9:11:28 AM

رقابت های تنیس دیویس کاپ از امروز به میزبانی سنگاپور آغاز شد.

سعید احمدوند سرمربی تیم ملی تنیس کشورمان در گفتگو با سایت فدراسیون اظهار داشت: در پی برگزاری مراسم قرعه کشی تیم ملی تنیس ایران در رقابت های گروه 2 آسیا و اقیانوسیه با تیم های مالزی ، سوریه و قطر همگروه شد و در گروه مقابل تیم های سنگاپور ، کویت ، سریلانکا و ویتنام حضور دارند .

وی افزود : در گروه ما قطر تیم ضعیف تری به نسبت سایر رقیبان است اما کشورهای سوریه و مالزی تیم های بهتری به مراتب از سنگاپور و سرلانکا هستند. سوریه با در اختیار داشتن 2 بازیکن بسیار خوب حریف قدرتمندی برای ما محسوب می شود . خوشبختانه بازیکنانمان در بهترین شرایط خود قرار دارند و امیدوارم نخستین دیدار را با پیروزی پشت سر بگذاریم .

احمدوند در خصوص شرایط برگزاری مسابقات و نحوه صعود تیم ها به دسته دو آسیا و اقیانوسیه گفت : این دوره از رقابت ها به میزبانی سنگاپور برگزار و با وجود زمین های هارد کورت اما برای تیم ملی ایران شرایط خوبی فراهم است. با توجه به اینکه فدراسیون جهانی تصمیمی در خصوص نحوه صعود و تعداد تیم ها اتخاذ نکرده است شرایط برای تمام تیم های یکسان است و شانس برای صعود مساوی است.

وی در پایان با بیان اینکه نفرات حاضر در تیم دیویس کاپ در اردوهای تیم های ملی گزینش و دعوت شدند خاطر نشان کرد: ما برای انتخاب نفرات تیم ملی در این مدت به غیر از شاهین خالدان نفراتی را به اردوهای تیم ملی دعوت کردیم تا از بین آنها نفرات برترین ها به تیم دیویس کاپ ملحق شوند. در این مدت برخی ها در اردوها حضور نداشتند و در نهایت نفراتی انتخاب شدند که تلاش بیشتری کردند و به قوانین تیم ملی احترام گذاشتند.