iritf
تشکیل تیم ملی تنیس ساحلی ؛ علیرضا لطفیان : زمینهای تنیس ساحلی در کشور شبیه سازی می شود
1/29/2019 2:45:47 PM

سرپرست تنیس ساحلی کشور گفت: یکی از مهمترین اهداف ما اشاعه رشته نوپا ساحلی در سراسر کشور است. ‌

علیرضا لطفیان سرپرست تنیس ساحلی کشور در گفتگو با سایت فدراسیون اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی ما در بخش تنیس ساحلی اشاعه این رشته نوپا در سطح کشور است به همین دلیل از زمانی که با اعتماد ریاست فدراسیون این سمت را پذیرفتم تلاش خود را برای برگزاری مسابقات و پیگیری برنامه ها آغاز کردم. با توجه به اینکه این رشته نوپا است ما نیاز به حمایت های بیشتری داریم تا به اهداف بالاتری دست پیدا کینم .

وی گفت: قرار است نخستین دوره رقابت های تنیس ساحلی در سال 96 از امروز به میزبانی هیئت تنیس آذربایجان شرقی ( هیئت تنیس شهرستان مراغه ) برگزار شود . با توجه به اینکه در مراغه ساحل وجود نداره مسئولان استان زمین تنیس را با شن شبیه سازی کردند تا این مسابقات در بهترین شرایط و با امکانات ساحلی برگزار شود. خوشبختانه تمام امکانت برای برگزاری هر چه بهتر بازیها فراهم است و ما امیدواریم با تداوم برگزاری مسابقات این رشته نوپا را در کشور اشاعه دهیم.

وی افزود: تنیس ساحلی رشته مفرح و به مراتب ارزان تری نسبت به تنیس خاکی است و در این مدت علاقه مندان زیادی نیز جذب شدند. ما امیدواریم با اجرای مناسب برنامه ها لیگ منظم ساحلی را نیز داشته باشیم و در صورت فراهم شدن شرایط دور رفت در مازندران و دور برگشت در یکی از شهرهای جنوبی کشور برگزار شود.

لطفیان تصیح کرد: در حال حاضر 7 شهر استان دارای تنیس ساحلی است و در استان گلستان نیز علاقه مندان بسیار زیادی هستند که ابراز تمایل کردند برای اشاعه تنیس در سراسر کشور تجربیات خود را در اختیار علاقه مندان قرار دهند و آموزش این رشته را آغاز کنند. جالب است در بین استانهای کشور هیئت تنیس یزد با وجود کویری بدون تمایل خود را برای میزبانی مسابقات اعلام کرده است و با پیگری های بسیار به دنبال فراهم کردن شرایط برای برگزاری بازیها هستند.

رئیس هیئت تنیس مازندران و سرپرست تنیس ساحلی کشور ادامه داد: با توجه به اینکه تشکیل تیم ملی باعث ایجاد انگیزه در بین علاقه مندان می شود به همین دلیل من این درخواست را از ریاست فدراسیون دارم تا شرایط را برای برگزاری مسابقات انتخابی فراهم کند و با تشکیل تیم نمایندگان ایران را به مسابقات برون مرزی که در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود اعزام و در برخی از موارد از تیم های خارجی برای حضور در ایران دعوت کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از حامیان تنیس ساحلی کیا موتورز بابلسر است که در این مدت در برگزاری هر چه بهتر مسابقات کمک به سزایی کرده است و در مسابقات آینده نیز حامی ما خواهند بود.