فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران

نسخه آزمایشی وب سایت

Tennis Federation Of Islamic Republic Of Iran

شايسته در خبرورزشي: رشد كمي ديگر كافي نيست دنبال رشد كيفي هستيم

دوست داشتم تنيس در جنوب شهر هم محبوب باشد / مخالفانم را حفظ کردم چون دلسوز تنیس بودند

دوشنبه , 6 شهریور 1396پرنیت خبر
دوست داشتم تنيس در جنوب شهر هم محبوب باشد / مخالفانم را حفظ کردم چون دلسوز تنیس بودند

رئیس فدراسیون تنیس کشورمان گفتگویی را با روزنامه خبر ورزشی انجام داد. ‌

مجيد شايسته روزي كه به فدراسيون تنيس آمد، براي اهالي اين ورزش يك رئيس ناشناخته بود، هما نطور كه براي بخش عمد هايا ز جامعه، ورزش تنيس يك ورزش دست تنیافتني بود اما شايسته با عملكردي كه داشت، نگا هها را هم به خودش و هم به تنيس تغيير داد. حالا از نگاه خانواده تنيس، مجيد شايسته يك «خودي » است و از نگاه جامعه هم تنيس ديگر ورزش بچه پولدارها نيست. حالا بچه هاي جنوب شهر هم اين شانس را دارند كه تني سبازي كنند و حتي در تورنمن تهاي رسمي مسابقاب دهند.ا ين روزهاا غلبا ستا نهاي كشور در تنيس فعاليت حرف هاي دارند، حتي سيستان و بلوچستان، ايلام، هرمزگان، خراسان و بوشهر... گذشت آن دورانكه بچه هاي مردم با حسرت به راكت تنيسنگاه می كردند. اين روزها هر علاقه مندی كه مستعد و علاقه مند باشد، مي تواند راكت به دست بگيرد و در زمين هاي تنيس اين ورزش مفرح را تجربه كند. اين دقيقا همان چيزي است كه شايسته بدو ورود به تنيس دنبالش بود.
خودش می گويد: «اينكه در نقطه هاي شمالي شهر تهران تنيس رونق داشته باشد، چيز عجيبي نيست و هميشه همينطور بوده و ما مي خواستيم تنيس به جنوب شهر برود، به استانهاي
محروم و... » يكي ديگر از كارهاي جالب شايسته همكاري با منتقدان خودش بود. همان ها كه دوره اول رياست شايسته دوست نداشتند او رأي بياورد حالا هفتاد درصد از مجموعه همكارانش
را تشكيل ميدهند.

خودش ميگويد؛ «آنها چون تنيس را دوست داشتند و من را غريبه مي دانستند با رياست من مخالف بودند و دليلي نداشت آنها را حذف كنم چون به من ثابت شده بود اغل بشان دلسوز تنيس هستند. از آنها خواستم به خاطر تنيس با من همكاري كنند و به مرور خودشان هم به اين نتيجه رسيدند كه اين همكاري به نفع تنيس است و حالا همه در يك جبهه هستيم، جبهه خدمت به تنيس. » حالا با آمار رسمي 22 هزار ورزشكار حرف هاي و آماتور، هدف شايسته در حال تحقق است.

با شايسته در روزهايي كه جام ايليا با حضور بچه هاي مستعد جنوب شهر در رد ههاي سني 12 ، 14 و 16 سال در حال برگزاري بود، درباره تنيس حرف زديم.

مي خواهيم بدون تعارف با هم حرف بزنيم... روزي كه وارد تنيس شديد، فكر مي كرديد با اين سرعت، تنيس از يك رشته لوكس تبديل به يك رشته ورزشي مردمي شود؟
باور كنيد من با همين نيت و هدف به تنيس آمدم. از همان روزهاي اول برنامه هایم همين بود كه در سه فاز حركت كنيم. اول حمايت از قهرمانانمان و ارتقاء آنها كه به شكل حرفه اي بازي مي كردند ونیاز به امكانات و ابزارهاي فني داشتند، دوم رشد و گسترش تنيس به شكل علمي و نه ديمي و سوم فراگير كردن تنيس... در اين مسيراهداف ديگري هم در اولويت هاي ما قرار گرفت اما من همچنان سر همين برنامه هایم هستم. جلوتر كه آمديم براي جذب بانوان علاقه مند هم برنامه ريزي كرديم وا لان خوشبختانه اتفاقات خوبي در بخش تنيس بانوان رخ داده است اما براي من مهمترين مسئله همين است كه الان در هر تورنمنت سراسري دست كم 20 تيم از 19 استان در رقابت ها شركت مي كنند و تنيس ديگر در چند استان خاص خلاصه نمي شود. بعدها دوره بازآموزي مربيان و داوران و همچنين دوره تربيت مربيان استعداديابی مطابق استانداردها به اولويت هاي ما اضافه شد و خوشبختانه حالا بعد از رشد كمي تنيس به مرحله اي رسيد هايم كه دنبال رشد كيفيا ين ورزش هستيم. حالا ديگر تعداد بالاي تنيسور براي ما كافي نيست و م يخواهيم تعداد تنيسورهاي خوبمان و داوران حرفه اي و مربيان كاربلد را بالا ببريم و در بخش سخت افزاري هم تنيس را تقويت كنيم.
طبق آمارهاي رسمي شما، تقريباً سالي 110 تا 120 تورنمنت تنيس در ايران برگزار مي شود، شما خودتان علاقه مند كدام سري از اين تورنمنت ها هستيد؟
من كه تمام تورنمنت هاي تنيس را دوست دارم. ما گاهي اوقات در هفته چهار سري مسابقه مختلف و همزمان را برگزار مي كنيم و از نظر من تمام آنها مهم است كه براي برگزاري اش وقت مي گذاريم، حامي مالي مي گيريم و...اما طرح ابتكاري مسابقات مناطق را بيشتر مي پسندم چون به تنيسورهاي رنكينگ زير 23 در بخش مردان و رنكينگ زير 16 سال دربخش بانوان فرصت شركت و برنده شدن مي دهد وبراي آنها انگيزه ايجاد مي كند. در اين طرح، ما كشور رابه 5 منطقه تقسيم كرديم و اين رقابت هاي منطقه اي به تنيسورهايي كه در جمع نفرات برترنيستند، فرصت جمع آوري امتياز و كم كردن فاصله با نفرات برتر را مي دهد.البته به جام ايليا هم علاقه خاصي دارم چون با اين قبيل تورنمنت ها تنيس ما در جنوب شهر هم پيشرفت مي كند. آينده تنيس ما همين بچه هاي 12تا 16 سال هستند كه در تورنمنت ايليا كسب تجربه مي كنند.
يكي از برنامه هاي جالب شما ملاقات هاي مردمي تان است كه هر دو هفته يك بار برگزار مي شود. ايده اين نشست ها از كجا آمد؟
دوست داشتم بي واسطه و مستقيم با خانواده تنيس در ارتباط باشم، به همين دليل هر دو هفته يك بارسه شنبه ها در آكادمي تنيس مجموعه ا نقلاب ا ز ساعت 10 صبح تا 18:30 با هر عضوي از خانواده تنيس كه مشكل يا خواسته يا طرحي داشته باشد، ديدار مي كنم.

اين ديدارها فايد ه اي هم دارد؟
اين را ديگر بايد از خانواده تنيس بپرسيد ولي مطمئن باشيد به هر موضوعي كه تا به حال در اين ملاقا ت ها مطرح شده، ظرف 48 ساعت رسيدگي شده است.البته خانواده تنيس ا ز طريق يك كانال تلگرامي هم 24 ساعت شبانه روز با ما درارتباط هستند و مي توانند مشكلات و مسائل خود را مطرح كنند.

اصرارتان براي اينكه هر مربي بايد كارت سال فدراسيون را داشته باشد براي چيست؟ اين را درك مي كنيم كه مي خواهيد مربيان يكپارچه و هماهنگ آموزش بدهند و مسلط به دانش روز تنيس باشند اما اصرارتان جالب است...

رسماً ما گفتيم مربياني، مربيان ما هستند كه كارت سال فدراسيون را داشته باشند. مردم هم بايد بدانند اگر مي خواهند بچه هايشان تنيس را ياد بگيرند حتماً باشگاهي باشد كه مربيا نشان كارت سال مورد تأييد فدراسيون را دارند تا هيئت ها در قبال آن پاسخگوباشند. باشگاه هايي هم كه مربيان آنها، مورد تأييد فدراسيون نباشند، فعاليت شان غيرقانوني است كه از بازرسي ادارات كل پيگيري مي كنيم وبرابر قانون با آنها برخورد مي شود. هيچ باشگاهي حق ندارد از مربياني بدون كارت سال استفاده كند، حتي اگر مربي با تجربه اي باشد. چراكه هر ساله مربيان بايد آناليز شوند و اگر ارزيابي نشوند شاگردي كه زيرنظر او كار مي كند ممكن است اتفاقات زيادي برايش رخ دهد علاوه برا ينكه چيزي ياد نمي گيرد؛ درحالي كه هزينه كرده به جاي فايده، خداي ناكرده به بدنش ضربه مي خورد. اين مسئله به نفع مردم وبچه هايشان و مربيان و فدراسيوناست اما بعضي مواقع مردم گول اسم بزرگ را مي خورند.

مربي بزرگي كه به خاطر لجبازي، كارتش را تمديد نكند، داريد؟
نه نداريم.البته لجبازي نيست، بيشتربي دقتي است.اصلاً هم مربيان در كلاس شركت نمي كنند، عملكرد آنها آناليز مي شود. در واقع مربيان با حضور در هيئت و فرمي كه پر مي كنند در آن گزارش عملكرد مي دهند. هيئت با تأييد آن را به فدراسيون مي دهد. البته هزينه سالانه تمديد كارت هم مي دهد كه در استا نهاي مختلف محروم و غيرمحروم از 50 تا 100 هزار توماناست. با اين كارت در واقع خيال مردم راحت است كه هر اتفاقي بيفتد ما قدرتي براي برخورد با مربي خاطي پيدا مي كنيم.
تنيس آكادمي رسمي دارد؟
از همين جا مي گويم ما آكادمي تنيس نداريم. عناوين آكادمي ها مردم را گول نزند، مثل فوتبال. مردم مي توانند در تماس بافدراسيون يا هيئت درباره صحت و سقم اين قضيه استعلام بگيرند.
تنها آكادمي رسمي و مورد تأييد فدراسيون، آپت است كه در مجموعه انقلاب فعاليت مي كند. مربي و كم كمک مربي دارد و طبق اصول فدراسيون كار مي كند. ما مي خواهيم تعداد
آكادمي هاي رسمي بيشتر شود. علاقه مندان مي توانند با مراجعه به هيئت ها، درخواست بدهند و با استانداردسازي شرايط باشگاهها طبق خواست فدراسيون مجوز صادر مي شود. من از مردم
مي خواهم گول اسم و رسم آكادمي ها را نخورند و هزينه زيادي متحمل نشوند.

تا به حال تقاضا براي مجوز هم نداشتيد؟
تا به حال تقاضا نشده است. مشكلي كه در ورزش وجود دارد فدراسيونها مسئول نظارت فني بر عملكرد ورزش ها هستند، ادارات كل مسئوليت نظارت فيزيكي، امكانات و باشگا هها هستند. از اين تفكيك افراد نهايت سوءاستفاده را مي كنند، آنها به هر طرف مي گويند با طرف ديگر هماهنگ كرده اند. در حالي كه هيچ دستگاه تحكمي براي باشگاهها نداريم. باشگا هها مجوزشان را از ادارات كل مي گيرند و ما فقط بايد از نظر فني تأييد كنيم. به همين خاطر وقتي نظارت نيست هيچ علاقه مندي هم وجود ندارد. ما هم وقتي ديديم نظارتي نيست، خودمان ورود  كرديم. يعني من خودم به همه باشگاههاي تهران سركشي و مسائل را چك كردم و به خاطر همين در تهران پيچيده شايسته ديوانه است، خودش مي آيد چك مي كند. من هفته پيش به باشگاه استقلال كه زيرنظر فدراسيون است، رفتم، وقتي كه مربي كارت سالانه نداشت كل باشگاه را به هم ريختم. وقتي در باشگاه ما چيزي رعايت نشود، ديگر نبايد از باشگاه ته مشهد انتظارداشته باشم. كمك مربي هم همان روز آمد و اقدام كرد. نكته ديگر اينكه از مردم مي خواهم تنيس را درباشگاههاي با مجوز آموزش ببينند.

بعضي مواقع درباغها، ويلاها و... آموزش م يبينند كه اگر اتفاقي برايشان بيفتد هيچكس در كشور جوابگويشان نيست. به خاطرا ينكه خودشان بدون رعايت اصول جايي ورزش كردند كه
مجوزي ندارد. اين مسئله در تهران و شهرهاي بزرگ ما را آزارمي دهد. خيلي از افراد متمول در با غهايشان زمي نهاي تنيس ساخت هاند كه منبع حضور افراد مختلف بدون رعايت استاندارد شده است. هزار اتفاق غيرمترقبه مي افتد كه اين مكان های آموزشي از نظر ما غيرقانوني است و هيچ پاسخگويي در قبال آنها نداريم. اگر هم به قطعيت برسيم، خودمان پيگير حقوقي آن هستيم وبرخورد مي كنيم، بعد هم به باشگاههاي رسمي ما صدمه مي زنند. چرا كه در باشگاهها بانوان و مردان بايد شئونات اسلامي را رعايت كنند اما گاهي در اين مجموعه هاي غير رسمي شئونات رعايت نمي شود كه در آينده اتفاقات بدي را براي خانوادهها رقم مي زند كه ما از حالا هشدار مي دهيم.

چند باشگاه رسمي تنيس در ايران داريم؟

استان به استان داريم اما حضور ذهن ندارم اما در تهران بالغ بر 30 باشگاه رسمي فعاليت مي كنند. در مناطق مختلف كه متأسفانه بيشتر آنها از خيابان انقلاب به بالاست. شهريه هايشان هم با نظارت اداره كل است. قيمت مربي متفاوت است ونرخ مورد تأييد مابين 30تا 60 تومان در هر جلسه كه بستگي به درجه مربي
دارد. زمين هم معمولا بًين 30 تا 50 تومان است. نكته مهم اين است كه مربيان اشل مشخص طبق سابقه، مدرك تحصيلي و درجه شان به ريز بروي سايت هست و علاقه مندان هم مي توانند كمك كنند. آنها هررقمي، غير از آن را بدهند، به خودشان اجحاف مي كنند.

تخلفي هم گزارش شده؟
نه. تا به حال تخلفي گزارش نشده اما اگر بشود، در كميته انضباطي رسيدگي مي كنيم.اين ايراد خانواده هاست كه تخلف گزارش نمي كنند. چون ما آ نقدر مربيان خوب تأثيرگذار داريم كه نيازي نيست قيمت را هم بالا ببرند اما هركس اين كار را بكند در حق خودش كم لطفي كرده، ما كم لطفي نكرديم. چراكه اشل مصوبه هيئت رئيسه فدراسيون مشخص است. هر تخلفي هم صورت بگيرد آمادگي رسيدگي در هيئت ها و فدراسيون را داريم. مربياني كه در دوره ما تربيت مي شوند و كارت مربيگري م يگيرند، با امضاي تعهدنامه ملزم به رعايت آن هستند واز طرفي افراد كم بضاعت علاقه مند به تنيس را بايد آموزش بدهند. يعني مربيان درجه يك، دو و سه به ترتيب 2، 4 و6 ساعت بايد در هفته رايگان در هيئت حضور داشته باشند تا آنها را آموزش دهند. هر هيئتي كه عرضه داشته باشد مي تواند از اين تعهدنامه استفاده كند، مربيان با امضاي تعهد نامه موقع گرفتن كارت موظف مي شوند. حالا در تهران اين طرح اجرا مي شود. ما براي توسعه تنيس در مناطق محروم از اين طرح استفاده مي كنيم.

طرح ديگري هم داريد؟
آموزش و پرورش اوايل تنيس را راه نمي داد.
مي گفت تنيس ورزش خاص است و ما امكان توسعه آن را نمي توانيم در مدارس فراهم كنيم. ما به هزار زور و ضرب 5- 6 سال پيش با راه اندازي انجمن تنيس، آن را در آموزش و پرورش ثبت كرديم. دختر دادگر رئيس فدراسيون تيراندازي را در رأس آن گذاشت هايم. آنجا متعهد شديم تنيس را به 1000 مدرسه ابتدايي دختر و پسر ببريم. ما تنيس را در اين 6 سال به اين مدارس برديم، يعني به معلم ورزش مدرسه 30 ساعت آموزش رايگان داديم بعد هم يك ست ميني تنيس براي بچه هاي زير 10 سال و راكت و توپ تنيس را رايگان به مدارس داديم. فدراسيون جهاني در طرحي ما را موظف به آموزش بچه هاي زير 10 سال كرده است. حالا ما بعد از 6 سال روي بچه هاي 10 ، 12 ، 14 و 16 سال سرمايه گذاري كرده ايم و يك سري از بچه هاي تيم های نوجوانان وجوانان از همان ها هستند. فاصله فدراسيون با آموزش و پرورش مهمترين دليل عدم توسعه و عدم قهرمان پروري تنيس ايران بود.
در مدارس غيرانتفاعي قوطي كبريتي كه نمي شود استعداديابي كرد؟

اين مدارس اتفاقا كار ما را كمي راحت تر مي كند. چون آنها كه زمين براي فعاليت ندارند، ما در باشگاهها را به روي آنها باز مي كنيم تا در ساعات ورزش يك ورزش خاص را آموزش ببينند.
حالا با هماهنگي مجموعه آپت بچه هاي مهد كودك در آكادمي آن آموزش مي بينند يا مدارس غيرانتفاعي اطراف مجموعه بچه هايشان را به آنجا مي آورند يا براي آموزش تئوري مربيان آپت به مدارس مي روند و در زنگ ورزش مي آيند مجموعه بازي مي كنند.ا تفاقاً اين پاشنه آشيل ما نيست بلكه فرصتي است كه اگر عرضه داشته باشيم از آن استفاده مي كنيم. چراكه هم باشگا هها را پر كرديم، هم زمين ها بيشتر استفاده مي شود و هم مستعدان را شناسايي مي كنيم. يعني به راحتي حتي اگر درآمدزايي هم نكند، مفت و مجاني از مستعدان استفاده مي كنيم. اين ارتباط خوب ما با آموزش و پرورش به ما كمك كرده تا اين اتفاق بيفتد. حالا ما دنبال ايجاد مدارس غيرانتفاعي تنيس و پيگير راه اندازي اولين مدرسه در تهران هستيم. البته ما بايد درباره درس اين مدارس به توافق برسيم.

اگر شود مهر راه اندازي مي شود كه البته فرصت كم است.اگر نشود هم مي ماند براي سال آينده.اتفاق بزرگي است كه از اين بابت از آموزش و پرورش و مخصوصا دكتر مهرزاد حميدي تشكرويژه مي كنم. باشگاه تنيس استقلال 5- 6 سالي است در اجاره ماست و با موافقت وزير قرار شد اين مجموعه به شرط سرمايه گذاري براي 5 تا 10 سال براي فدراسيون باشد كه آكادمي بين المللي و كمپ ملي تنيس مي شود. خوابگاه، سالن بدنسازي، كلاس آموزش،زمين هاي سالني و روباز هم در حال ساخت است. علاوه براي نكه بقيه كشورها هم مي توانند از آن استفاده كنند، كمپ ملي هم مي شود.

گویا شما با آقای قرائتی نسبتی دارید؟

باعث افتخار من است كه داماد آقاي قرائتي هستم.

بودجه فدراسيون تنيس چقدر است؟

امسال يك ميليارد تومان شده است. فعلاً يك ميليارد را امضا كرده ايم اما معلوم نيست تا آخر سال تخصيص پيدا كند اما جوابگو نيست و ما 110 مسابقه را داريم. همه مسابقات مختلف به جز 6 تورنمنت قهرماني كشور كه برگزاري اش به عهده ما است، همه مسابقات در همه ردهها را بخش خصوصي برگزار مي كند. ما هزينه اين مي كنيم و علاوه بر اينكه هربخش خصوصي
براي گرفتن امتياز بايد مبلغي براي اخذ امتياز به سازمان ليگ فدراسيون بدهد. از 4- 5 سال پيش سازمان ليگ را ه اندازي شده كه همه مسابقات ملي و بين المللي را برگزار مي كند.
اسپانسر براي اين رقاب تها ممنوعيتي براي دعوت از تنيسورهاي خارجي ندارد؟

نه. شهريور ليگ برتر تنيس با حضور 10 تيم برگزار مي شود كه، تيمها بازيكن خارجي طبق اصول مي گيرند و تبليغات اسپانسر هم براي دور تا دور زمين را داريم كه نسبت به سا لهاي قبل بيشتر شده است. تنيس چه من باشم و چه نباشم راه افتاده است.
نگران نيستيد با پايان كار شما در فدراسيون برنامه ها لغو شود؟
ريل گذاري در تنيس ایران گذاشته شده است. چه شايسته باشد و چه نباشد. ما همه كارهايمان را طبق برنامه استراتژيك انجام داده ايم. برنامه استراتژيك ما هم در اين هشت سال طبق توسعه كمي تنيس بوده، يعني شناساندن و رشد آن. برنامه سال 97 تا 1401 ما رشد كيفي است. فعلاً در حال تدوين است و مي خواهيم هركس حرفي دارد به ما برساند.
الهي مسئول برنامه استراتژيك ومشاور برنامه هاي فدراسيون در حال مصاحبه با همه رؤسا، دبيران فدراسيون، پيشكسوتان،  رؤساي كميته ها وبازيكنان است تا دغدغه هاي آنها را بگيرد تا برنامه منظم و خوبي بنويسد. برنامه اي با قابليت اجرايي و سنجش باشد تا بتوانيم هر سال بعد از بررسي بدانيم به چه اهدافي رسيده ايم.

تيم ملي ما به سيد دو رسيد، قرار نيست در همين سيد درجا بزند. چه برنام هاي براي صعود به سيد يك داريد؟
دربرنامه استراتژيك همان برنامه اي است كه توسعه كيفي، چگونگي ماندگاري تنيس ايران در سيد دوم و صعود به سيد يك ديده شده است. يكي از برنامه هاي ما سرمايه گذاري روي جوانان است كه به رشدو بالندگي رسيد ه اند.

حضور آنها در تورنمنت هاي بين المللي با تجربه شان مي كند، استفاده از تنيسورهاي دوتابعيتي مثل فوتبال و مربي خارجي خوب. مربي خارجي تأثيري به مراتب بيشتر از دو نكته قبلي دارد. چراكه دو، سه خاصيت دارد؛ اول؛ تيم ملي را به علم روز و تمرينات جديد آماده مي كند، حضورش مي تواند دانش مربيان فعلي تنيس ما را هم به روز كند و در جذب استعدادها كمك كند و حتي استعدادهاي شناسايي شده را مهر تأييد بزند اما شرايط ورزش ما طوري است كه چون مربيان بزرگ دنيا معمولاً مربي تنيسورهاي بزرگ رنكينگ دار دنيا هستند سخت به ايران مي آيند اما دو، سه مربي را شناسايي كرده ايم، هم از طرف سفارت خانه ها و هم كميته كه فعلاً در حال بررسي رزومه و شرايط كاري با آنها هستيم.ا گر هم تا به حال مربي خارجي نياورده ايم به خاطر دغدغه مالي نيست بلكه دنبال مربي اي هستيم كه بتواند تنيس ما را تكان دهد.
الان كانديداهاي شما از چه كشورهايي هستند؟

يك مربي فرانسوي و سه مربي از كرواسي و صربستان. سعي مي كنيم تا شهريور سرمربي تيم ملي را مشخص كنيم كه به نفع تيم هم هست. چراكه آخر بهمن مسابقه داريم كه فرصت زيادي نداريم. قبلاً دغدغه سرمربي تيم ملي كمبود بازي تداركاتي

تنيسورها بود، براي اين مشكل چه راه حلي داريد؟

تنيسورها هرچه بيشتر در تورنمنت ها باشند به نفع آنها است اما ما به خاطر محدوديت بودجه نمي توانيم هزينه حضور آنها در تورنمنت ها را بدهيم اما براي ايجاد انگيزه بازيكنان، هيئت رئيسه مصوب هاي داشت كه هر بازيكن با اطلاع فدراسيون در مسابقه بين المللي شركت كند ونتيجه خوبي بگيرد، در هر بردش جايزه نقدي مي گيرد و كمي از هزينه
او را جبران مي كند كه با استقبال خانوادهها هم روبه رو شد، مخصوصا در رد ههاي سني پايين. اين مسئله تجربه بچه ها را بيشتر مي كند.

آخرین اخبار

مسابقات دیویس کاپ، محک جدی برای تیم‌ملی است

برگزاری دومین روز رقابت های جام حذفی تنیس بانوان در کیش

تیم های حاضر در رقابت های جام حذفی بانوان به مصاف یکدیگر رفتند

مجمع انتخاباتی هیئت تنیس زنجان برگزار شد / حسین آقاجانلو بر صندلی 4 ساله ریاست نشست

اعلام آمادگی نمایندگانی از 13 کشور برای حضور در رقابت های بین المللی تنیس جوانان

بانوان کار خود را آغاز کردند

مشکات الزهراء صفی به راحتی قهرمان شد / کسب جواز حضور در مسابقات سطح یک آسیا

مشکات الزهراء صفی به فینال رسید / رقابت برای تکرار عنوان قهرمانی

برگزاری مسابقات تنیس آزاد آقایان در کرمان

تلاش مشکات الزهراء صفی و یونس طلاور برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازیها

بانوان کشورمان در آخرین اردوی آماده سازی شرکت می کنند

کامیار کیمیایی با رئیس جدید هیئت تنیس کیش دیدار کرد

سيد رضا صالحي اميري بر صندلی ریاست نشست / مجید شایسته به عنوان عضو هیات اجرایی انتخاب شد

پس از فوت تختی دو روز گریه کردم / تنیس انتخاب اول و آخر من است

تسلیت خانواده تنیس به بازماندگان حادثه کشتی سانچی

رنکینگ برترین ها اعلام شد / امیر حسین بادی و صدف صادق وزیری همچنان صدر جدول را به خود اختصاص دادند

هفته دوم رقابت های سطح 2 تنیس آسیا آغاز می شود

با برطرف شدن مشکلات زیر ساختی جهش خوبی خواهیم داشت / به دنبال از دست دادن فرصت ها نیستیم

مشکات الزهراء صفی با غلبه بر نماینده لبنان جام قهرمانی را تصاحب کرد / هفته نخست پایان یافت

مشکات الزهراء صفی جواز حضور در فینال را بدست آورد / دیدار با نماینده لبنان برای رسیدن به عنوان قهرمانی

پیشنهاد سردبیر